VeriHaberleri

TURKSAM Missile Technology, Anadolu Kalkanı Hava Savunma Projesi

Türkiye'nin önde gelen savunma sanayi şirketlerinden TURKSAM Missile Technology, Anadolu Kalkanı Hava Savunma Projesi kapsamında üretim faaliyetlerine başladı. PARS-1, PARS-2 ve PARS-3 adlı 3 farklı hava savunma füzesinin üretimi, bu yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

PARS-1 füzesinin ilk testleri, Mart ayının ilk haftasında başlayacak. TURKSAM Missile Technology, Anadolu Kalkanı projesi ile Türkiye'nin katmanlı hava savunma şemsiyesine katkıda bulunacak alçak, orta ve yüksek irtifa füze sistemlerini test ederek entegrasyona başlayacak.

Türkiye, savunma sanayisi alanında son yıllarda önemli adımlar atarak yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesine büyük önem veriyor. Anadolu Kalkanı Hava Savunma Projesi de bu kapsamda hayata geçirilen önemli bir projedir.

TURKSAM Missile Technology şirketi, uzun yıllardır savunma sanayisi alanında çalışmalar yapan ve başarılı projelere imza atan bir şirket olarak dikkat çekiyor. Anadolu Kalkanı Hava Savunma Projesi ile şirket, Türkiye'nin savunma sanayisi alanındaki başarı grafiğine katkıda bulunacak.

Web, Haber, İnternet

609
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@veriportali.com.tr

veriportali.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.